Monachium München – stolica Bawarii

Jest to trzecie największe miasto Niemiec. Jest położone na południu Bawarii nad rzeką Izara. Monachium jest wielkim ośrodkiem gospodarczym i finansowym z siedzibami banków, przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Silnie rozwinięty przemysł elektrotechniczny, środków transportu, maszynowy i włókienniczy.

Jest także miastem w którym znajdziemy bardzo dużo parków i zieleni. Bardzo popularne są tutaj ogródki piwne tzw. Biergarten, gdzie spotykają się Bawarczycy aby wypić piwko. Miasto jest bardzo dobrze rozwinięte komunikacyjnie, praktycznie wszędzie można dojechać pociągiem, metrem czy autobusem. Niestety podróż autem i to w godzinach szczytu jest nieustannym staniem w korkach. Pod Monachium rozlega się bardzo rozbudowana sieć tuneli którymi poruszamy się jadąc samochodem.

 

W Monachium znajduje się muzeum BMW obok Olympiaparku w którym znajduje się stadion olimpijski oraz wieża z restauracją Olympiaturm. Oktoberfest to kolejna tradycja na Bawarii, w tym czasie wszyscy zbierają się aby razem i świętują.

Piękne samochody i salony to główna wizytówka Monachium. Wielkie galerie handlowe, które  w czasie świąt zostają pięknie ustrojone. 

W centrum miasta na placu Mariackim podczas świąt odbywa się wielki jarmark bożonarodzeniowy. Można tam skosztować m.in. Klugwein czyli wina świątecznego.

Monachium słynie jeszcze z bardzo znanego na świecie klubu piłkarskiego Bayern, w którym gra nasz Robert Lewandowski a stadion jest udostępniony do zwiedzania.

Ten krótki wpis jedynie odrobinkę oddaje to czym jest Monachium. Jest to miejsce które powinno się znaleźć na drodze każdego podróżnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *