Piękne Bawarskie Alpy

Tym razem chcę wam pokazać kawałek Alp bawarskich

Pierwszym miejscem które warto zobaczyć, to najwyższy szczyt w Niemczech Zugspitze. Na szczyt kursuje kolejka, którą jeżeli jesteśmy na tyle odważni to można tam wjechać. Ja należę do tej drugiej grupy ludzi i nikt mnie nie namówi na wjazd. Na szczycie jest taras widokowy, na który można wyjść i podziwiać widoki. U podnóża góry znajdują się restauracje jak i sklepiki z pamiątkami.

W pobliżu góry jest jeziorko Eibsee, w otoczeniu gór i przeczystą górską wodą. Jest tu mała plaża jak i miejsce gdzie wypożyczymy sobie rower wodny, czy restauracja z hotelem. Bardzo piękne widoki zapierają dech w piersiach. Powietrze jest tu bardzo czyste a natura nie tknięta ludzką ręką. Dla mnie jest to miejsce gdzie mogę się wyciszyć i zapomnieć o wszystkim. Uwielbiam tam spacerować, jeśli tylko mogę to korzystam z okazji aby się tam udać.

Kolejnym przystankiem w południowej bawarii jest Garmisch-Partenkirchen, jest tutaj skocznia na której odbywa się tutaj zawsze konkurs noworoczny turnieju czterech skoczni. To właśnie skocznia o nazwie Große Olympiaschanze była miejscem triumfu polaków. Jest położona w pięknym krajobrazie w pięknej bawarskiej wiosce. Godny polecenia jest spacer ulicami Garmisch, aby móc podziwiać piękne malowidła na domach czy wiosną pełne kwiatów duże balkony.

 

Jeszcze jedną atrakcję którą bardzo chętnie wam polecę jest Wąwóz Partnachklamm, ma długość 700 m i 80 m głębokości. Spacer jest niezapomnianym przeżyciem, wokół spływa woda a my chodzimy bardzo blisko krawędzi.

Mam nadzieję że zachęciłam was do odwiedzenia południowej Bawarii i zobaczenia tych pięknych miejsc na żywo są jeszcze piękniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *