Zimowy wypoczynek w Darłówku

Pobyt zimą w Darłówku jest równie niesamowity jak latem, a nawet może lepiej wypoczywa się zimą . Wtedy miasteczko jest jeszcze bardziej czarujące niż w sezonie gdy wszędzie pełno ludzi.

Jeśli przyjedziecie zimą do Darłówka to musicie być przygotowani na chłodne a niekiedy nawet bardzo zimne dni. Jeśli trafimy na wietrzne dni jest naprawdę zimno, ale mi to nie przeszkadzało i dużo spacerowaliśmy zarówno po miasteczku jak i po plaży. Zimą spacer na molo jest bardzo wietrzny, trzeba się grubo ubrać. Później, jakże jest przyjemnie usiąść w restauracji przy kominku z kubkiem gorącej herbaty.

Pierwsze co rzuca się w oczy to cisza, pustki na ulicach pozamykane wypożyczalnie rowerów czy budki z fast-foodami.Jest tak niesamowicie cicho tylko z daleka słychać szum morza, które prawie każdego dnia jest wzburzone. Ponadto Apartamenty czy pokoje są w bardzo przystępnych cena.

Mój pobyt tutaj był krótko po sztormie, w porcie była cofka( tak nazwany jest moment gdy woda z morza cofa się do portu), wygląda to trochę strasznie jakby miało zaraz zalać całe miasteczko.

Po sztormach na plaży można spotkać pasjonatów bursztynów, wtedy jest ich naprawdę dużo. Ja również postanowiłam zabrać dzieci i poszukać bursztynów. Poszukiwania były bardzo owocne.

Wieczorem wybrałam się z mężem do restauracji na kolację, pięknie oświetlone miasteczko nocą, w oddali szum fal.

Niezapomniane chwile, jestem przekonana że każdy kto kocha morze latem a zimą jeszcze tu nie był, musi koniecznie spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *